Jak vybrat koupelnový nábytek

Koupelnový nábytek byste neměli vybírat pouze na základě vzhledu. Velmi důležitý je hlavně materiál. Při vybírání koupelnového nábytku, si prostor dobře změřte. Mějte na paměti, že výrobci uvádí různé rozměry nábytku. Někteří uvádějí rozměr samotného korpusu skříňky (bez umyvadla), jindy se může jednat o rozměry s umyvadlem. Také musíte počítat s prostorem pro otevírání, aby vám v koupelně nic nepřekáželo. Proto je důležité se na tyto věci zeptat Vašeho prodejce.

Ale nejen skříňka s umyvadlem, tvoří vybavení koupelny! Dnes seženete i celé sety, jako jsou nízké nebo vysoké doplňkové koupelnové skříňky pro ukládání ručníků atd. Nedílnou součástí každé koupelny jsou zrcadla nebo zrcadlové skříňky s odkládací plochou.

Pečlivě studujte návod při montáži

Při montáži nábytku využijte návod, který si důkladně prostudujte. Zamyslete se také nad tím, kolik osob bude koupelnu využívat. Čím více lidí, tím více stříkání vody na nábytek. Proto musíte vybrat koupelnový nábytek takové kvality, který má hrany lepené ABS páskou nebo jsou ošetřeny několikavrstvým lakem. Pokud zvolíte správně, vydrží vaše skříňky časté stříkání vody z vany nebo sprchového koutu bez bobtnání a jiného rozkladu.

Ale to neznamená, že nábytek nemusíte před vodou chránit, doporučujeme pokud je nábytek vedle vany nebo sprchového koutu, tak zde umístnit skleněnou zástěnu.Pokud už se voda na nábytek přeci dostane, je nutný tento nábytek vždy otřít do sucha.

V hlavní roli barva

Pokud uvažujete jaký nábytek zvolit, tak bílým nic nezkazíte. Bílá barva je barvou čistoty, navíc ještě malé koupelny opticky zvětší a ve větších prostorách zase poskytuje možnost pro kombinaci s dalšími barvami.

Přesto neuděláte žádnou chybu pokud zvolíte barvu podle vzorníku RAL. Barevný nábytek vám vytvoří další prvek, který zvýrazní Vaši koupelnu.

koupelnový nábytek

na Materiálu nešetřete

Pokud máte rádi přírodní materiály, můžete si koupelnu vybavit nábytkem z masivu. Pokud ho totiž dobře ošetříte, nemusíte se bát, že jej brzy zničíte. Při výběru si všímejte hlavně nejvíce namáhaných částí. Patří mezi ně panty a kování, které musí být dobře uchyceny. Dále dbejte na spoje a hrany, ty na sebe musí pevně navazovat. Pokud máte nábytek, který stojí na kovových nožičkách, nezapomeňte se zeptat, zda jsou odolné proti rezi. Nezapomeňte, že se vyplatí do nábytku investovat.