Jaký sprchový kout vybrat do Vaší koupelny

Zařizujete novou koupelnu nebo budete rekonstruovat starou? Tak určitě uvažujete, o sprchovém koutu a jak by asi měl sprchový kout vypadat. Proto Vám chceme poradit výhody uzavřených a otevřených sprchových koutů. Věřte, že vhodně zvolený sprchový kout místo klasické vany, Vám nejen ušetří místo v koupelně , ale především může vaše obydlí designově pozvednout.

Typy sprchových koutů

Sprchový kout už není domácnostech žádnou novinkou a v dnešní době je považován v každém bytě za samozřejmost. Nejen, že uspoří hodně místa v případě malé koupelny, ale v nových domech pak bývá vhodnou alternativou ke klasické vaně, buď jako součást velké koupelny nebo v samostatné místnosti. Při volbě toho správného sprchového koutu je důležité zohlednit kromě jeho velikosti také fakt, zda se bude jednat o sprchový kout uzavřený, tedy oddělený od okolního prostoru, nebo sprchový kout otevřený, tedy bude-li průchozí. Obě možnosti mají svá pro i proti a záleží jen na Vás, kterou z nich zvolíte.

Uzavřený sprchový kout

Budou jej volit lidé, kteří osobní hygienu považují za velmi intimní záležitost a vyžadují své soukromí. To je jeho hlavní výhoda. Sprchové závěsy už nahradily mnohem lépe vypadající skleněné dveře a zástěny, které se vyrábí ve variantách od zcela transparentních přes poloprůhledné až po matné nebo takřka neprůhledné. Uzavřený sprchový kout Vám zabrání rozstřikování vody po okolí koupelny. Dalším nezanedbatelným plus je skutečnost, že při sprchování se uvnitř uzavřeného koutu kumuluje teplo z proudící vody. Což oceníte hlavně ve chvíli, kdy je teplota v koupelně velmi nízká a máte tak možnost rychleji se zahřát.

Otevřený sprchový kout

Setkáme se s nimi především v místech, kde musí být sprchy přístupné většímu množství lidí, tedy ve veřejných lázních, bazénech nebo v saunách. Své místo si však začínají vydobývat i v domácnostech. Nespornou výhodou otevřených sprchových koutů je jejich otevřenost navíc provzdušňuje a rozšiřuje většinou stísněnější atmosféru kouty, navozuje pocit celistvosti a propojení s okolním prostorem.Někomu nemusí tato otevřenost úplně vyhovovat a raději dá přednost fyzickému oddělení sprchovacího místa od zbývajícího prostoru. Otevřené kouty jsou také výborným řešením do bezbariérových domácností.

Tak, a teď už je to pouze na Vás , který sprchový kout vyberete do vaší koupelny. Doufáme ,že zvolíte správnou variantu, která bude vyhovovat nejen Vám, ale i Vaší rodině.