Ohřívače vody

Ohřívače vody jsou ideální odpovědí na to, jak zajistit teplou vodu na chatě, na chalupě, v dílně, v kanceláři nebo na jakémkoliv odlehlém místě domova. Stačí mít zajištěný alespoň přívod studené vody.
Zpravidla dělíme ohřívače vody podle toho, jestli je k jejich provozu nutná elektřina, nebo ne. Například lázeňská koupelnová kamna elektrickou energii nevyžadují, zato v nich budete muset pro ohřev vody zatopit dřevem nebo uhlím.
Pokud máte elektřinu k dispozici, použijte raději elektrické ohřívače vody. Ty dělíme na průtokové a zásobníkové, tzv. bojlery. Z bojlerů se ohřátá voda rozvádí potrubím na několik odběrných míst (baterií). Než se ale dočkáme teplé vody, musí z trubek odtéct zbytková voda, takže dochází ke ztrátám.
Hospodárného provozu dosáhnete právě pomocí průtokových ohřívačů vody.
Elektrické průtokové ohřívače jsou vhodnou alternativou pro drahé systémy ohřevu vody. Jsou užitečné v případech, kdy nám stačí menší množství teplé vody. Například na mytí rukou, sprchování, mytí nádobí apod. Teplá voda teče okamžitě a její teplotu můžete dokonce přesně nastavit. Průtokové ohřívače nevytváří zbytečnou zásobu teplé vody, proto jsou malé a lze je snadno schovat i pod dřez nebo umyvadlo.
Průtokové ohřívače dále dělíme na beztlakové a tlakové podle toho, jestli mají přivádět vodu na jedno, nebo na více odběrných míst.
Beztlaké ohřívače jsou určeny k odběru vody pouze z jedné baterie (tzn. z jednoho odběrného místa). Jsou proto ideální pro rekreační využití.
Tlakové ohřívače vody jsou určené pro více odběrných míst. Díky jednomu ohřívači a propojovacím hadicím vám může teplá voda téct v kuchyni i v koupelně.

 

Nejprodávanější

1450
9191114509191
Značky
 

Stránka 1 z 3 - 55 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 3 - 55 položek celkem