Úprava a filtrace vody

Přemýšlíte o užívání vody ze studny či jiného vlastního zdroje? Z dlouhodobého hlediska je rozhodnutí uprav vodu skvělou volbou.
Ve všech případech budete vždy potřebovat nainstalovat kvalitní filtr na mechanické nečistoty. Volba vhodného filtru závisí na konkrétním znečištění vody. Z vody je potřeba odstranit všechny částice, které by mohly systém poškodit, ať už velké (písek, rez, atd.) nebo malé (zákal, atd.). Vícestupňové filtry si poradí se všemi velikostmi částic, případně i s nežádoucím zabarvením či zápachem chlóru aj.

Dalším nezbytným krokem je chemický a mikrobiologický rozbor vody, jehož výsledky odhalí hodnoty veškerých látek ve vodě obsažených. Častým jevem je u zdrojů vody jako jsou studny a vrty zvýšené množství prvků, které výrazně snižují kvalitu takto získané vody. Jedná se především o obsah železa, manganu, amonných iontů, dusičnanů a v neposlední řadě i tvrdost vody. Toto bývá často spojeno s výskytem mikrobiologické zátěže.

Zvýšená koncentrace všech těchto látek je patrná již po krátkodobém užívání. V případě železa a manganu se tvoří červenohnědý až oranžový kal na zařizovacích předmětech, v případě amonných iontů voda nepříjemně zapáchá, při vysoké tvrdosti dochází k zanášení vodním kamenem apod.

 

Nejprodávanější

198
32247119832247
Značky

Stránka 1 z 1 - 20 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 20 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.