Tipy a rady

Jaký sprchový kout vybrat do Vaší koupelny.

 

Zařizujete novou koupelnu nebo budete rekonstruovat Vaši starou koupelnu ? Tak určitě uvažujete, o sprchovém koutu a jak by asi měl sprchový kout vypadat. Proto Vám chceme poradit výhody uzavřených a otevřených sprchových koutů. Věřte, že vhodně zvolený sprchový kout místo klasické vany, Vám nejen ušetří místo v koupelně , ale především může vaše obydlí designově pozvednout.
Sprchový kout už není domácnostech žádnou novinkou a v dnešní době je považován v každém bytě za samozřejmost. Nejen, že uspoří hodně místa v případě malé koupelny, ale v nových domech pak bývá vhodnou alternativou ke klasické vaně, buď jako součást velké koupelny nebo v samostatné místnosti.
Při volbě toho správného sprchového koutu je důležité zohlednit kromě jeho velikosti také fakt, zda se bude jednat o kout uzavřený, tedy odddělený od okolního prostoru, nebo otevřený, tedy bude-li průchozí. Obě možnosti mají svá pro i proti a záleží jen na Vás, kterou z nich zvolíte.

Uzavřený sprchový kout budou volit lidé, kteří osobní hygienu považují za velmi intimní záležitost a vyžadují své soukromí. To je jeho hlavní výhoda. Sprchové závěsy už nahradily mnohem lépe vypadající skleněné dveře a zástěny, které se vyrábí ve variantách od zcela transparentních přes poloprůhledné až po matné nebo takřka neprůhledné. Uzavřený sprchový kout Vám zabrání rozstřikování vody po okolí koupelny.
Dalším nezanedbatelným plus je skutečnost, že při sprchování se uvnitř uzavřeného koutu kumuluje teplo z proudící vody. Což oceníte hlavně ve chvíli, kdy je teplota v koupelně velmi nízká a máte tak možnost rychleji se zahřát.

S otevřenými sprchovými kouty se setkáte především v místech, kde musí být sprchy přístupné většímu množství lidí, tedy ve veřejných lázních, bazénech nebo v saunách. Své místo si však začínají vydobývat i v domácnostech. Nespornou výhodou otevřených sprchových koutů je jejich otevřenost navíc provzdušňuje a rozšiřuje většinou stísněnější atmosféru kouty, navozuje pocit celistvosti a propojení s okolním prostorem.Někomu nemusí tato otevřenost úplně vyhovovat a raději dá přednost fyzickému oddělení sprchovacího místa od zbývajícího prostoru. Otevřené kouty jsou také výborným řešením do bezbariérových domostí.

Tak, a teď už je to pouze na Vás , který sprchový kout vyberete do vaší koupelny.
Doufáme ,že zvolíte správnou variantu, která bude vyhovovat nejen Vám, ale i Vaší rodině.

To Vám přeje www.czkoupelna.cz

 

____________________________________________________________________________________________________________________

 

Sušáky ručníků a vysoušeče obuvi

Komfort našeho bydlení a moderní životní styl si stále vyžaduje nové a praktické doplňky postavené na moderních technologiích, které umožňují vkládat do výrobků vtip a nápaditost. Velikou oblibu nejen v bytech, sportovních zařízeních, bazénech a dalších prostorách získávají spotřebiče, které celoročně prokazují užitné vlastnosti ke spokojenosti svých uživatelů. Mezi tyto, dnes již nepostradatelné výrobky, patří také elektrické koupelnové sušáky ručníků a sušáky bot v mnoha provedeních, tvarech, barvách a výkonech.

Základem každého sušáku jsou výhřevná ramena, na která se ukládají vlhké ručníky, osušky či jiné textilie nebo obuv k účelu dosažení hygienického vysoušení a následné připravenosti k dalšímu použití. Naprosto nové unikátní řešení vysoušení obuvi nabízejí elektrické a teplovodní vysoušeče obuvi s horizontálním ukládáním vysokých bot, jako jsou dámské kozačky, holiny, lyžařské boty a další. Vysoušení probíhá nízkoteplotním přirozeným konvekčním prouděním teplého vzduchu, který pozvolna prochází vnitřním prostorem boty a tak přirozenou cestou odvádí vlhkost z vysoušených bot. Obuv je před dalším použitím příjemně vyhřátá a je zbavena nežádoucí vlhkosti, kterou do sebe získala používáním a nošením na nohou a dále při vlhkém a sychravém počasí v podzimních a zimních dnech nebo použitím v dešti a sněhu.

Vysoušeče obuvi najdou uplatnění i ve výrobních potravinářských, zemědělských a jiných provozech, kde se na pracovištích pohybují zaměstnanci ve vlhkém nebo dokonce v mokrém prostředí. Používaná obuv se po pracovní směně snadno uloží na vysoušeče, které dokonale vysuší obuv pro její další použití. Následná spokojenost zaměstnanců má i pozitivní vliv na jejich výkonnost a kvalitu práce.

Pravdivá moudrá poučka sdělená vtipnou formou v knize „Dobrý voják Švejk - TO CHCE KLID A NOHY V TEPLE“ má v sobě hlubokou moudrost našich předků. Dbát o své nohy, udržovat je v teple, protože nohy jsou mikrosystémem celého těla, potvrzuje význam a přínos vysoušečů obuvi, jak přispět v péči o své zdraví a kvalitě svého životního stylu.

 

Vaše www.czkoupelna.cz

 

 ____________________________________________________________________________________________________________________

 

Lázeňská kamna

Potřebujete pro Vaši chatu, dům či chalupu ohřev vody? Potom si pořiďte lázeňská kamna, která jsou ověřená generacemi! Lázeňská kamna najdou své využití zejména všude tam, kde není jiný zdoj energie (plyn, elektřina) Kamna jsou speciálně konstruována pro ohřev teplé užitkové vody spalováním dřeva a uhlí.Lázeňská kamna vám v dnešní moderní době, kdy neustále rostou ceny energií, pomohou ušetřit náklady za ohřev horké vody.

 

To Vám radí www.czkoupelna.cz

 

____________________________________________________________________________________________________________________