Jak na koupelnu v boho stylu

Existuje mnoho způsobů, jak zařídit moderní koupelnu. Vše závisí na vkusu členů domácnosti, někdy na velikosti místnosti a finančních možnostech. Stále populárnější jsou však trendy inspirované přírodou, ve kterých se objevují přírodní materiály. Boho je jedním z těchto typů trendů.

Bohémský styl boho

Nelze říci, že by boho styl byl daným rámcem pevně definován. Obecně jde o kombinaci různých kultur a estetiky. Tento eklektický trend sahá až do 19. století. Za tvůrce jsou považováni pařížští bohémové, kteří reprezentovali umělecké prostředí. Herci, hudebníci a malíři cestovali po světě a z četných cest si přivezli suvenýry. Je zajímavé, že z hlediska etnicity vytvářely suvenýry v kombinaci s evropskými motivy avantgardní interiéry, které prostě potěšily. Bohema je kombinací evropských, východoasijských, arabských, indických a slovanských motivů.

Tento trend dozrál, aby zažil svou skutečnou renesanci v 60. a 70. letech minulého století. Tehdy hippies odkazovali hlavně na boho trend. V té době se ke stylu přidaly indické motivy jako jsou kožešinové koberce, lapače snů, tkané koše a květinové motivy. V 90. letech byl boho styl opět populární. Tentokrát, hlavně díky kalifornským surfařům, byl obohacen o havajské vzory a motivy, jako jsou mušle, jantar, doplňky ze slámy a přírodní kameny. Největší výhodou stylu boho je pravděpodobně to, že se můžete inspirovat různými motivy, které byly přidány v různých letech. Můžete je libovolně kombinovat a také z různých stylů něco přidávat, čímž vytvoříte svůj vlastní, individuální styl.

koupelna_boho_styl

zdroj: Bydlimeutulne.cz

Co nesmí v koupelně ve stylu boho chybět?

Boho styl se nedoporučuje lidem, kteří mají rádi jednoduchost a minimalismus. Boho se vyznačuje nádherou, mnoha doplňky a ozdobami. Tento styl obsahuje různé barvy, vzory a textury. Pouze prostřednictvím této rozmanitosti lze dosáhnout tolik požadovaného multidimenzionálního efektu. Určitě by koupelna v boho stylu měla obsahovat dřevěné prvky, různé druhy doplňků v podobě například košů na kosmetiku, látek, přírodních kamenů, velkých zrcadel a skla.

Když si položíte otázku, co bude v koupelně boho lepší - vana nebo sprchový kout, bude vana určitě lepší volbou. Ne vybírejte rohovou, ale volně stojící, která je synonymem luxusu a nádhery. Alternativou je otevřená sprchová kabina typu Walk-In.

Koupelnové baterie ve stylu boho - jaké to jsou?

Jedním z nejdůležitějších prvků koupelnového vybavení jsou baterie. Právě díky nim je nejen interiér funkční, ale má také specifický charakter. Při uspořádání koupelny v boho stylu stojí za to použít baterie, které se vyznačují nádherou. V současné době není problém najít modely, které jsou k dispozici ve zlaté, kartáčované mědi, či ve vzhledu starožitnosti.

Dobrou volbou jsou baterie v retro stylu se zajímavě zdobenými kohoutky, často efektními a nezřetelnými tvary. Tyto typy modelů se díky svému stylu určitě osvědčí v koupelnách boho. Na trhu je mnoho modelů, které jsou si navzájem velmi podobné, zdánlivě se liší pouze cenou. Tyto levné modely obvykle nemají požadované parametry, které svědčí o dobré kvalitě a odolnosti baterie.

Co ještě by mělo být v koupelně boho?

V koupelně v boho stylu by měl být nábytek, který díky své estetice vypadá lehce. Jednotlivé skříňky mohou být vyrobeny ze starého dřeva, proutí nebo jednoduše složené z dřevěných polic.

V případě obkladů stojí za výběr ty, které napodobují přírodní materiály jako je kámen nebo dřevo. Mohou to být také béžové, terakotové nebo jednoduše šedé dlaždice. Ve skutečnosti to ale nejsou hlavní koupelnové prvky interiéru ve stylu boho, které hrají prim, ale různé doplňky, které tam nesmí chybět. Rozhodují, zda je daná koupelna vyzdobena v boho stylu. Neměly by chybět: tkané koše, vonné tyčinky, koberce, rostliny v květináčích, duhové prvky a lahve. Mohou zde být i mušle a další dekorace.

Styl Boho je považován interiérovými designéry za jeden z nejnáročnějších na zařizování. To platí zejména pro malé koupelny, kde malá plocha musí obsahovat mnoho prvků plus dekorace. Jejich nekompetentní umístění může ovlivnit ergonomii místa a také může být zahlcena příliš velkým množstvím příslušenství. Samozřejmě to není tak, že by boho styl byl určen pouze do velkých koupelen. Při uspořádání malého interiéru v souladu s tímto stylem je však lepší nasadit jen několik charakteristických doplňků.