Jak osvěžit koupelnu bez rekonstrukce

Koupelna je místnost v domě, která se někdy promění v nekonečnou rekonstrukci. Je to dáno především obavou z vysokých nákladů na modernizaci, ale i nepohodlí spojeného se samotnou prací. Určitě je snazší na chvíli "zavřít" ložnici, obývací pokoj nebo kuchyň než koupelnu. Ukazuje se však, že ne vždy je nutné provést generální rekonstrukci, aby byla koupelna osvěžená a změněná. V tomto příspěvku vám chceme představit pár jednoduchých a celkem rychlých způsobů, jak osvěžit koupelnu bez rekonstrukce.

Dlaždice v nemoderní barvě – vyměňte je!

Při zařizování koupelny v jednom z prvních kroků myslíte na barvu obkladů, jejich texturu, velikost a tvar. Není divu, protože dlaždice jsou pozadím celého interiéru, mohou být také jediným motivem a často jedinou dekorací interiéru. Dobře vybrané dlaždice mají vliv na optické zvětšení koupelny, což jí dodává správný charakter.

Náklady na výměnu dlaždic, dokonce i v malé koupelně, mohou být velmi vysoké. Tyto náklady se skládají nejen z ceny materiálu, ale také z práce specialisty. Ukazuje se však, že existují způsoby, jak rychle a docela levně dlaždice rychle osvěžit, dát jim módní barvu. Na trhu jsou speciální barvy, kterými lze změnit barvu obkladů bez pomoci obkladače. Při návštěvě kutilských obchodů můžete snadno získat speciální barvy, které jsou vhodné pro malování koupelnových obkladů. Výběr barev je obrovský. Díky tomu můžete dát koupelně úplně jiný rozměr, představit módní, matné povrchové úpravy a konkrétní strukturu. Tyto barvy lze obvykle nanášet štětcem a válečkem.

Vyměňte koupelnové baterie

Jsou prvky, kterým je věnována větší pozornost a to kvůli neustálému používání a jejich umístění na citlivých místech. To je případ koupelnových baterií, zejména umyvadlových. Výměna samotných baterií není problém. Při rozhodování o nákupu nových produktů stojí za to vsadit na ty, které jsou aktuálnějším požadavkům přizpůsobeny více než ty předchozí.

Baterie by měly mít ideálně vlastnosti/technologie, které mohou snížit spotřebu vody. Mohou mít omezení průtoku horké vody nebo alespoň mít provzdušňovače na koncích hubice. Díky malému prvku, tzv. perlátoru, se vytékající voda mísí se vzduchem. Výsledkem je, že se spotřebuje dokonce o 30% méně vody. Důležitá by měla být také estetika baterie. Vzhledem k efektu, kterého chceme dosáhnout, bychom se měli zaměřit na baterie v konkrétních stylech: moderní, minimalistické, retro, loftové. Nabídka našeho obchodu obsahuje různé vodovodní baterie, stejně jako v mnoha dalších barvách - doporučujeme vám seznámit se s naším sortimentem.

kohoutek detail

zdroj: Pixabay.com

Nezapomeňte na umyvadlo

Pokud přemýšlíte o rychlém osvěžení koupelny - stojí za to začít z oblasti umyvadla. Právě tato oblast se obvykle používá nejčastěji, nejen ráno a večer, ale také mnohokrát denně. Oblast umyvadla by proto měla být nejen funkční, ale i estetická.

Jedním z nejdůležitějších prvků, které by měly být vyměněny, je samotné umyvadlo. Ve skutečnosti bude nejlepší koupit si nový model. U umyvadel, která jsou stará několik desítek let, je často viditelné poškození, mírné popraskání a barva také již není zcela bílá. Náklady na nákup umyvadla nejsou příliš vysoké (mluvíme o klasických modelech). Tato výměna nezahrnuje použití specializovaných nástrojů nebo práce, které musí provádět odborník.

V oblasti umyvadla by měla být skříňka pod umyvadlo a zrcadlo. První i druhý prvek lze obnovit samostatně pomocí speciálních barev. V případě zrcadla můžete rámeček osvěžit například zlatým nebo stříbrným sprejem. Pokud jde o umyvadlovou skříňku, existuje mnoho způsobů, jak ji renovovat. Vše závisí na efektu, kterého chcete dosáhnout. Na trhu jsou speciální barvy pro malování nábytku, díky kterým můžete získat skříň v daném barevném schématu. Pokud stávající kus nábytku funguje dobře, není absolutně nutné jej nahrazovat novým modelem.

 

Důležité jsou detaily - vsaďte na nové doplňky

V každém uspořádání určují právě detaily jeho celkový účinek. Z těchto důvodů, byste tyto detaily měli vyměnit za nové. Jde samozřejmě o mýdlové nádobí, držák na ručník, kelímky na zubní kartáčky, věšáky na toaletní papír, ale také ručníky. Výběr koupelnových doplňků je obrovský. Můžete pořídit ty, které budou odkazovat na dekor, nebo naopak - budou barevným akcentem pro bílou keramiku nebo dlaždice. Během proměny koupelny také stojí za to zkusit nainstalovat doplňky, které tam dříve nebyly. V současné době jsou v módě různé grafiky a malby, díky kterým můžete do interiéru koupelny vnést úplně jiný charakter.

Rostliny jsou také ideální pro přeměnu koupelny. Je chybou si myslet, že ty živé najdete pouze v interiérech s oknem. Ukazuje se, že existuje mnoho druhů exotických rostlin, které jsou dokonalé i v koupelnách bez okna. Exotické rostliny mají často optimální podmínky pro růst v koupelnových prostorách, kde je vlhkost a zvýšená teplota. Zeleň a rostliny v koupelně mají obrovský vliv na pohodu domácnosti. Díky nim můžete rychleji relaxovat a odpočívat.