Jak předcházet korozi u koupelnových radiátorů

Povrchová koroze v horní části lakovaných koupelnových radiátorů  se obvykle projeví po několikaletém provozu vytápění a sušení vlhkých ručníků. Příčin této koroze může být několik, ukládání mokré textilie na chladná ramena radiátoru, neodvzdušněný radiátor a také u elektrických radiátorů chladná horní část i při jeho provozu. Dovolíme si Vám nabídnout jednu praktickou radu, která spočívá v dodržování pravidla a to „Neukládat na chladný radiátor vlhký textil, celý povrch radiátoru musí být při ukládání vlhkého ručníku vždy vyhřátý."
Bohužel u některých elektrických koupelnových radiátorů nelze tuto podmínku zajistit pouhou obsluhou. Pokud je radiátor výrobcem nesprávně naplněný, horní část zůstává stále chladná i při jeho provozu a následně dochází k postupné korozi pod vlhkým ručníkem.

Pokud se chcete vyhnout, problémům je vhodné zvolit nerezové otopné radiátory. Pokud už, ale zvolíte klasický bílý radiátor, je důležité nekupovat nejlevnější,ale raději si připlatit a koupit od českého výrobce. Dovozové radiátory jsou od českých k nerozeznání,ale čas vám ukáže, že šetřit na nesprávném místě se nevyplácí.

Proto veškeré radiátory na našem eshopu jsou pouze české výroby.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.