Jak předcházet korozi u koupelnových radiátorů

Povrchová koroze v horní části lakovaných koupelnových radiátorů  se obvykle projeví po několikaletém provozu vytápění a sušení vlhkých ručníků. Příčin této koroze může být několik, ukládání mokré textilie na chladná ramena radiátoru, neodvzdušněný radiátor a také u elektrických radiátorů chladná horní část i při jeho provozu. Dovolíme si Vám nabídnout jednu praktickou radu, která spočívá v dodržování pravidla a to „Neukládat na chladný radiátor vlhký textil, celý povrch radiátoru musí být při ukládání vlhkého ručníku vždy vyhřátý."
Bohužel u některých elektrických koupelnových radiátorů nelze tuto podmínku zajistit pouhou obsluhou. Pokud je radiátor výrobcem nesprávně naplněný, horní část zůstává stále chladná i při jeho provozu a následně dochází k postupné korozi pod vlhkým ručníkem.

Pokud se chcete vyhnout, problémům je vhodné zvolit nerezové otopné radiátory. Pokud už, ale zvolíte klasický bílý radiátor, je důležité nekupovat nejlevnější,ale raději si připlatit a koupit od českého výrobce. Dovozové radiátory jsou od českých k nerozeznání,ale čas vám ukáže, že šetřit na nesprávném místě se nevyplácí.

Proto veškeré radiátory na našem eshopu jsou pouze české výroby.