Jak si vybrat sprchové dveře do niky

Stále více lidí odmítá výrobky ze železa a oceli a rozhoduje se pro moderní řešení sprchový kout. Pokud si uvědomíte, že instalace takového vybavení v koupelně je nejoptimálnějším řešením, je vhodné si koupit moderní model sprchy, který splní požadavky na pohodlí a snadnost použití.

Hlavním problémem je, že existuje mnoho modelů a správná volba je poměrně obtížná. Aby nedošlo k chybě s nákupem, při nákupu tohoto výrobku je třeba věnovat pozornost různým parametrům. Někdo preferuje klasický sprchový kout, jiní se rozhodnou pro další novinku a pořídí si sprchové dveře do niky.  

Charakteristika dveří: typ, materiál

Před podrobným výběrem byste měli zjistit, jaké materiály jsou použity pro tyto výrobky. Vybírat si můžete ze dvou variant:

  • Sprchové dveře s tvrzeným sklem. Výrobky z tohoto materiálu jsou nejrozumnější volba, s přihlédnutím k podmínkám, za kterých bude jejich provoz probíhat.
  • Plastové sprchové dveře. Pro výrobu konstrukcí z tohoto materiálu se nejčastěji používá transparentní PVC.

 

Plastové sprchové dveře jsou z hlediska hodnoty nejpřístupnější. Z finančního hlediska jsou vhodnou volbou.  Ale pokud jde o pohodlí, je nejlepší používat skleněné sprchové dveře. Splňují vysoké požadavky na spolehlivost a jsou také praktické, proto se raději přikláníme k této variantě.

Při výrobě sprchových dveří z tohoto materiálu jsou ukládány ve speciálních skladech. Zajišťují ochranu skleněných povrchů těchto konstrukcí před znečištěním. Díky tomu musíte vynaložit jen minimální úsilí pro majitele, aby sprchové dveře byly čisté. Pokud jsou v koupelně plastové sprchové dveře, pak musíte trávit spoustu času při čištění povrchů nečistot. Pokud tak neučiníte, původní vzhled sprchových dveří z PVC se změní rychle.

sprchove-dvere-dvoudilne

Rozdělení dveří

Moderní sprchové dveře se dělí na:

 

Vybírat si můžete sprchové dveře do niky na základě tohoto parametru, většina majitelů se řídí především jejich osobní preferencí. Zde je nejdůležitější, aby se všichni členové rodiny cítili pohodlně při používání těchto dveří. Rozhodujeme se zpravidla podle prostoru, finančních možností a vkusu.

Stejně tak je možné si zvolit dveře s hliníkovými profily nebo zcela bez profilů. První typ dveří má rám, který slouží jako plastový profil. U druhého typu výrobků chybí. První varianta je více dostupná. Dveře bez profilů mají mnoho výhod, především pak velmi moderní vzhled.

Sprchové dveře do niky

Přítomnost výklenku v koupelně dává majiteli bytu obrovskou příležitost zařídit tento pokoj podle svého. Nicméně, ne všichni majitelé bytů pochopí všechny výhody tohoto. Myslí si, že prostor organizovaný výklenkem je jen dalším problémem. Nicméně, i když vaše koupelna má výklenek, můžete si to zařídit, tak že vaše koupelna bude stylová a pohodlná. Za tímto účelem musí být stříkací konstrukce instalovány přímo ve výklenku. Pro niku je třeba zvolit dveře určené přímo pro tento účel.

Sprchové dveře do niky mají ještě jedno plus. Jejich instalací ušetříte peníze. Navzdory všemu je nákup takových projektů levnější než běžné sprchové kabiny. Pokud chcete vstoupit do koupelny se sprchovým koutem, ale zároveň chcete snížit všechny výdaje na minimum, nejvýhodnější volbou pro sprchové kabiny je optimální řešení. Navrhované projekty se liší velikostí, výrobcem a výrobním materiálem. Dveře ze skla se mohou lišit tloušťkou, materiálem, barvou a dalšími parametry. Stejně tak můžete zvolit čiré sklo nebo naopak opatřené zajímavým povrchem, který zvyšuje ochranu soukromí.

sprchové dveře