Koupelnový nábytek: vytvořte si luxusní koupelnu i s malým rozpočtem

Pokud zařizujete novou koupelnu a toužíte po luxusní místnosti, je to možné i s malým rozpočtem. Mnohdy stačí jen vyměnit koupelnový nábytek nebo doplňky. Poradíme vám jak na to.

Každá koupelna může být stylová

Koupelna je jedna z nejdražších místností v domě, která se má renovovat. Ale nepotřebujete kompletní rekonstrukci, abyste dosáhli luxusního vzhledu. Pokud na podlahy nenainstalujete mramorové dlaždice, nepořídíte si luxusní vanu na nohách a stejně luxusní sprchu, stále existuje mnoho způsobů, jak můžete své koupelně poskytnout drahý vzhled bez vysokých investic.

Bydlíte v pronájmu? I vy můžete jít za luxusem cestou méně rozsáhlé renovace. Upgradováním malých detailů, jako je úložný prostor, koupelnová skříňka se zrcadlem nebo vana, můžete rychle zvýšit vzhled a dojem vaší koupelny, aniž byste museli utrácet horentní sumy.

nabytek do koupelny

Přidejte místo na sezení

Téměř každá luxusní koupelna, je vybavena sezením jakéhokoli druhu, ať už jde o jednoduchou zahradní židli nebo ozdobně vyřezávané křeslo. Nejenže posezení vypadá drahé, ale také se budete cítit skvěle. Proč děláte pedikúru na sedadle WC, když byste si ji mohli udělat na svém vlastním křesle?

Schovejte toaletní potřeby

 Tradiční vzhled není pro každého a někteří z nás mají rádi naše toaletní potřeby více skryté. Ale jeden z nejvíce vyzkoušených a pravdivých triků, jak dát vašemu prostoru zvýšenou estetiku, je použít ty správné doplňky. Použijte bezdotykový dávkovač mýdla, uložte si zubní kartáček do krásného sklenice nebo si nechte bavlněné tampony ve zlaté krabičce. Prostor bude vypadat upraveně a čistě.

Vyměňte si koupelnovou rohož

Špinavá nebo unavená koupelová rohož je jistý způsob, jak zajistit, aby vaše koupelna vypadala neupraveně. Pokud ji máte, není pochyb, že byste ji měli rychle vyměnit. Nejúžasnější koupelny mají místo froté tkaniny například turecký koberec. Všívané vlněné koberce jsou měkké a perfektní náhradou koupací rohože. Ještě lepší je, že s krásnými vzory a barvami, které se s blednutím zlepšují, mohou do vaší koupelny přidat kousek vaší osobnosti a sofistikovanosti.

Nezapomeňte na správný výběr nábytku

Řešení promyšlená z hlediska konstrukce, technologie a použitých materiálů umožňují dlouhodobé a bezproblémové používání nábytku v koupelnách. Správný výběr materiálů je důležitý, zejména pro nábytková těla. Někteří výrobci používají materiály na bázi dřeva, nechráněné proti vlhkosti. To je chyba, která velmi rychle ovlivňuje zákazníky - uživatele nábytku, ti jsou povzbuzováni ke koupi obvykle za nízkou cenu. Pouze použití materiálů odolných vůči vlhkosti umožňuje správné fungování koupelny a dlouhou životnost pro koupelnový nábytek.

Při nákupu nábytku je třeba věnovat pozornost povrchové úpravě, která je vedle vlastností materiálu nezbytná pro ochranu před vlhkostí. Obzvláště důležité je dokončit přední prvky - dveře a čela zásuvek. V obchodech se často nachází nábytek, který je chráněn PVC fólií. To je další kompromis mezi kvalitou a cenou. Pouze použití laků se speciálními vlastnostmi zaručuje vodotěsnost nátěru a tím i trvanlivost prvků. Nejlepší výrobci, specialisté v průmyslu koupelnového nábytku, věnují zvláštní pozornost pečlivému a důkladnému dokončení čelních prvků. Špičkovou ochranou jsou dvousložkové vodě odolné polyuretanové laky, jejichž kvalita a aplikační technologie zaručují optimální ochranu.

Aby vaše koupelna působila luxusním dojmem, zvolte koupelnový nábytek v bílé barvě. Bude vypadat čistě a upraveně za všech okolností.