Nový trend: sprchové kouty i vana a vanové zástěny v jedné koupelně

Vybrat si zda vana nebo sprchový kout, se jeví jako nejobtížnější rozhodnutí týkající se designu koupelny. Pokud nám však velikost dovoluje, stojí za to investovat do obou řešení. Večerní lázeň a ranní sprcha budou snadno dostupné. V případě malé koupelny můžeme použít praktické vanové zástěny.

Koupelna je jedinečným prostorem každého bytu

Lidé o koupelně začínají přemýšlet jinak. Jsme stále více ochotni věnovat více prostoru. Toto je naše domácí fitness centrum, místo odpočinku a uklidňující smysly a někdy i místnost s kinem nebo čítárna - možnosti jsou nekonečné. Často se také setkáváme s tím, že je koupelna navržena ve stylu lázní.

Vana a sprcha v jedné koupelně  

Vana v koupelně, to mnoho lidí považuje za štěstí. Možnost použití mnoha přísad do koupele také zvyšuje funkčnost samotné lázně. A když jsou v domě děti, vana bude samozřejmě spojena s velkou zábavou  při každodenní péči.

Sprcha zase oslovuje každého, kdo chce hospodárně hospodařit s vodou. A co víc, sprchový kout je považován za mnohem hygieničtější. Při výběru je důležitá také velmi individuální otázka našich návyků a životního stylu - ve večerních hodinách vana, sprcha ráno nebo v zimě vana, ale v létě sprcha. Nejlepší řešení v této situaci bude mít obě tyto varianty.

radiátor do koupelny

Malá koupelna - jak se do ní vejde vana a sprcha

V případě myšlenky propojení vany a sprchového koutu v jedné koupelně se obvykle objeví problém velikosti této místnosti.

Nabízí se hned několik řešení:

Sprcha a vana podél jedné zdi - nejlepší nápad v úzkém prostoru, kromě toho se sanitární keramika instaluje snadněji. Vana nemusí držet na zdi, stále častěji je to centrální zařízení mnoha koupelen a volně stojící modely mají stále větší popularitu.

Využití architektury místnosti: výklenky, šikmé zdi, apod. - toto řešení je jistě stylové a umožňuje tvůrčí činnost, ale my jsme zde omezeni na rozměry a tvar daného prostoru.

 Akrylátová vana se sprchovým koutem, nebo vanová zástěna - v nejmenším prostoru, můžeme vyzkoušet velmi pohodlnou, ekonomickou a důmyslnou kombinaci vany se sprchovou zónou. Plně velká akrylátová vana nám zanechá pohodlí vany a rychlá sprcha bude možná, když je část vany opatřena sprchovou stěnou. Jedinou nevýhodou tohoto řešení je skutečnost, že se do ní osoby s horší pohyblivostí hůře dostanou.

Sprcha a vana ve velké koupelně - jak je oddělit

Ve velkém prostoru je zřejmá poloha vany a sprchy. Lze to však provést trochu jinak a obě zařízení lze umístit s citem a rozdělit je do funkčních zón.

Sprcha je oddělena od vany - tímto způsobem je vytvořen velmi funkční interiér, který zároveň poskytuje spoustu intimity. V malých interiérech fungují transparentní skleněné tabule nejlépe, ve velkém prostoru můžeme zvolit mléčné nebo vzorované povrchové úpravy kabiny.

Vana uprostřed koupelny - toto řešení až donedávna bylo spojeno nejčastěji se scénami z filmu, nyní je toto řešení běžné ve stále větším počtu koupelen.

Na jiné úrovni - umístění koupací a sprchové zóny na vyvýšeném stupínku umožní rozdělení koupelny na funkční prostory, což dává interiéru původní charakter.

Záleží jen na vašich finančních možnostech, vkusu a na potřebách daného uživatele koupelny, jak a kam umístí vanu. Moderní sprchové kouty a vany poskytují maximální komfort sprchování i relaxace.