Lázeňská kamna - ideál na chalupu

Využití

Potřebujete pro Vaši chatu, dům či chalupu ohřev vody? Potom si pořiďte lázeňská kamna, která jsou ověřená generacemi! Lázeňská kamna najdou své využití zejména všude tam, kde není jiný zdroj energie (plyn, elektřina). Kamna jsou speciálně konstruována pro ohřev teplé užitkové vody spalováním dřeva a uhlí. Lázeňská kamna vám v dnešní moderní době, kdy neustále rostou ceny energií, pomohou ušetřit náklady za ohřev horké vody.

Kvalita

Jedná se o léty prověřený výrobek pro ohřev teplé vody. Oproti původnímu modelu prodělal výrobek výrazné změny. Důležitou změnou je změna materiálu válce. Původní smaltovaný plech byl nahrazen kvalitní nerez ocelí, čímž se výrazně prodlužuje životnost zařízení. Stěna bojleru je oproti původnímu provedení zesílena. Proto lze lázeňská kamna připojit přímo do vodovodního řádu bez nutnosti použít směšovací baterii tak, jak tomu bylo u sterého beztlakého modelu.

Variabilita

Z lázeňských kamen je tak univerzální pomocník, který může být instalován a zapojen do nových i stávajících řádů i mimo prostory, kde bude teplá voda ze zásobníku užívána. Stejně tak je ale možné použít kamna přímo v místě a odpadním teplem, který válec vyzařuje, tento prostor temperovat. A taky je možné kamna použít se směšovací baterií v případě, že pouze měníte samotný válec namísto starého, již nepoužitelného.

Bezpečnost

Pro zvýšení bezpečnosti provozu je zásobník lázeňských kamen vybaven bezpečnostními prvky, a to pojistným a přetlakovým ventilem, který zásobník chrání před poškozením zvýšeným tlakem vody v zásobníku, ať již dojde k překročení nevhodným zapojení nebo během ohřevu. Zásobník je dále vybaven termickým pojistným ventilem, který opět chrání nádobu proti poškození zásobníku a rozvodů příliš horkou vodou při přetopení.