Moderní vychytávky do koupelny přijdou vhod i vám

Bytové doplňky procházejí neustálým vývojem zejména kvůli snaze vytvořit efektivní a současně estetická řešení. Přestože se může zdát, že koupelny zůstávají v tomto směru zanedbávány, opak je pravdou. Moderní koupelny mohou být vybaveny řadou velmi užitečných a také funkčních produktů, které v mnohém usnadní život uživatelů, a zároveň umožní zvýšit bezpečnost a snížit celkové náklady užívání bytu nebo domu. Zde je výčet výrobků, které představují špičku aktuálního vývoje koupelnového vybavení.

Moderní provedení vodovodních baterií

Baterie určené do koupelen jsou osazovány nad umyvadla, vany a do sprchových koutů, a slouží především ke správnému teplotnímu mísení a regulaci toku vody. Běžné baterie mají poměrně masivní konstrukci, díky níž je rychlost mísení nízká a nastavení správné teploty má vždy určitou prodlevu, a velmi omezenou životnost zejména s ohledem na způsob utěsnění a odolnost vůči usazování vodního kamene. V současné době je však již možné vybavit koupelnu pokročilými modely baterií, které tyto nedostatky odbourávají.

baterie

zdroj: pixabay.com

Baterie s přímým dodatečným ohřevem vody

Tento typ pokročilé baterie je osazený přídavným průtokovým ohřívačem, který vyžaduje zapojení do elektrické sítě. Jedná se o baterii určenou k instalaci na umývadlo se separátní pákou k nastavení teploty, které mohou být navíc vybaveny dodatečnými funkcemi a digitalizací včetně pojistných zabezpečovacích prvků a regulací průtoku. Instalace baterie s ohřevem vody může být provedena kdekoliv na stávajícím rozvodu, je ovšem potřeba zajistit elektrický rozvod v optimální vzdálenosti.

Baterie s bezdotykovým ovládáním

Zvyšování hygienických nároků vedlo společnosti zabývající se navrhováním a výrobou armatur k vytvoření řešení, které si nese hlavní prvky bezdotykových baterií s fotobuňkou původně užívaných na veřejných toaletách. Jejich výhodou je výrazná úspora vody a také pokročilé hygienické provedení, které zcela eliminuje nutnost dotýkat se ovládacích prvků.

Termostatické baterie pro úsporu vody

Na rozdíl od běžných bateriových setů slouží termostatické hlavice kromě regulace toku vody také k nastavení její teploty. Velmi výhodná je jejich instalace na vany a do sprchových koutů, jelikož udržuje stabilní nastavenou teplotu vody i v případě, že napouštění/sprchování na nějakou dobu přerušíte. Už se vám tedy nestane, že byste se na začátku sprchování byli nucení otužovat, nebo se naopak opařili při vstupu do vany. Kromě vlastního teplotního regulátoru může být termostatická baterie vybavena ještě dalšími funkcemi a konstrukčně řešena tak, aby byla uživatelsky co nejpřívětivější. Mezi tyto pokročilé vlastnosti patří:

  • odizolované tělo udržující stálou teplotu a bránící spálení o horký kov
  • systém pro automatické snížení toku dle objemu propuštěné vody
  • bezpečnostní pojistka s nastavením maximální teploty

 

Termostatické baterie navíc bývají vybaveny nejnovějšími integrovanými prvky, které omezují usazování vodního kamene a prodlužují tak životnost zařízení.

Větší komfort WC

Toalety bývají při vybavování bytu často opomíjeny, komfortní užívání je však u tohoto typu bytového zařízení nezbytné zejména kvůli zajištění hygieny. I pro toalety je možné pořídit speciální vychytávky, které zlepší jejich uživatelskou přívětivost a zajistí dostatečnou bezpečnost provozu.

wc_1

zdroj: pixabay.com

Samozavírací sedátka na WC mísy

Uzavření WC mísy poklopem je v mnohých domácnostech opomíjená činnost, přestože se jedná o jeden z prvotních úkonů, jejichž pomocí je možné udržovat místnost (ať už se jedná o samostatnou toaletu nebo umístěnou v koupelně) bez zápachu. Obdobně sedátko, na které poklop dosedá, zůstává běžně nahoře, anebo je s ním zacházeno velmi nešetrně. Běžné systémy pro uzavírání toalet mívají vlivem neopatrného zacházení velmi krátkou životnost. Nová generace sedátek zpravidla umožňuje vybavení samozavíracím systémem, jež díky velmi kvalitním pantům umožňuje bezpečné a tiché zaklopení, jehož prostřednictvím je možné výrazně zvýšit životnost vybavení a současně vylepšit design toalety.

Bidetová sprška

V případě, že je v dostatečné blízkosti toalety umývátko nebo umývadlo, je ideální jej opatřit bidetovou sprškou. Ta je ovládána přepínáním na baterie a zaručuje dostatečnou očistu po potřebě.

Koupelnové doplňky

Pro zvýšení uživatelského komfortu je možné doplnit koupelnové vybavení dalšími neobvyklými doplňky, jejichž funkční řešení směřuje především ke zvýšení úrovně hygieny v místnosti. Koupelna bývá prvním místem, kam člověk po návratu z venku zamíří, aby se zbavil ulpělých bakterií, škodlivin, špíny a prachu, které se na tělo nalepí zejména v městském prostředí. Proto je také tato místnost obvykle nejvíce riziková z hlediska bezpečnosti a zdraví a vhodné produkty pomáhají tuto úroveň snižovat.

Úsporné sprchové hlavice

Konstrukční řešení sprchové hlavice lze v dnešní době upravit tak, aby docházelo k minimálním únikům vody. Vhodné tvarování a regulace průtoku vody zajistí dokonalé umytí při minimalizaci spotřeby vody a energie na ohřev.

sprchova hlavice

zdroj: pixabay.com

Osoušeče rukou

Nástěnné osoušeče již dávno nejsou záležitostí pouze veřejných budov a komerčních prostor. Jejich výhody si můžete v menším provedení dopřát také v domácnosti. Mohou plně nahradit ručníky určené k utírání rukou, a navíc zajistí kompletní osušení bez nepříjemného zápachu a zdravotních rizik, či kontinuálního praní.

Bezdotykové dávkovače mýdla

Dávkovače mýdla, mycího gelu nebo dezinfekce jsou prvním zařízením, na které člověk při očistě sahá. Bezdotykové provedení nejenže odměří vhodnou dávku prostředku, ale minimalizuje styk nečistot, bakterií a dalších škodlivin, které má člověk na rukou, se zařízením v bytě. Veškeré škodliviny jsou tak ihned odplaveny do odtoku.