Poznejte výhody vany a vanové zástěny

Po dlouhém, těžkém dni není nic lepšího než relaxace, kdy ležíme namočení ve vaně. Je to místo, kde si můžeme užít dobrou knihu, usrknout nějaké temperamentní pití a dopřát si trochu klidu a pohody.

Vany jsou skvělé pro nastavení schématu vaší koupelny a vždy vnesou eleganci do každého interiéru. Kromě estetických výhod je však koupání mnohem více, než jen estetická záležitost. Kromě koupání v horké vodě nám pomáhá relaxovat a přináší řadu zdravotních výhod. Díky tomu je koupání ideální volbou pro ty, kteří potřebují zlepšit krevní oběh nebo se chtějí zbavit stresu. Podívejte se, jaké výhody vám vany a vanové zástěny přináší.

Mohou proměnit vaši koupelnu

Design van v posledních několika letech posunul své hranice a naštěstí existuje několik skvělých řešení, ze kterých si můžete vybrat. Nová vana může nabídnout svěží nový vzhled nebo zcela proměnit vaši koupelnu, pokud je vybrána pečlivě.

Volně stojící vany

Volně stojící vany jsou ideální volbou pro úsporu místa. I když využívají tolik prostoru jako běžná vana, tyto ohromující modely umožňují, aby kolem nich tekl prostor pro vizuálně lehčí pocit. Volně stojící vany lze umístit kdekoli v koupelně, což nabízí větší flexibilitu při instalaci.

Standardní a sprchové vany

Standardní vany jsou ideální pro rodinné prostředí a jsou obvykle nejlevnější. Vyrobeny jsou z akrylu a uzavřené z vnějšku pomocí vanových panelů, snadno se čistí a udržují. Sprchové vany jsou velmi podobné standardním koupelím, ale jsou více funkční. Tvarované jsou jako normální vana, ale s vanovou zástěnou na jednom konci pro sprchování. Mohou být postaveny proti zdi a umožňují vám sprchovat se a vykoupat se, aniž byste museli instalovat dva oddělené kryty. Vanové zástěny zabrání vystřikování vody z vany ven.

Zvýšíte hodnotu nemovitosti

Koupelna může výrazně zlepšit marketing vaší nemovitosti a následně zvýšit cenu domu. Bez koupelny může prodej vašeho domu trvat déle než obvykle. Pro menší koupelny je velmi složité zmáčknout oddělený sprchový kout a vanu. Proto jsou vany s vanovou zástěnou perfektní a kompaktní řešení, která nabízejí to nejlepší z obou světů. Jednoduše upevněte zástěnu k existující rovné vaně nebo si kupte speciálně navrženou vanu s jedním koncem větším než druhý.

Vany a vanové zástěny umožňují dopřát si luxus koupele i rychlou sprchu po ránu. Záleží jen na vás, čemu dáte přednost. Jedná se o levné řešení pro každou koupelnu.

vana a vanova zastena

Četné přínosy pro zdraví

Koupání je nejen relaxační, ale také zdravé. Hydroterapie se praktikuje po celá staletí, protože použití horké i studené vody může mít příznivé účinky na tělo. Koupání je spojeno s řadou vědecky prokázaných přínosů pro zdraví, aby se zajistilo optimální zdraví mysli a těla. Zde je několik důvodů, proč se pro vanu rozhodnout:

Zlepšíte zdraví srdce

Pokud nemáte potíže se srdcem, horká lázeň způsobí, že vaše srdce bije rychleji a dá mu správné cvičení. Vaše krev se stává méně viskózní, což umožňuje lepší fungování cév; zlepšení oběhu žílami a cévami celého těla. Teplá koupel může snížit váš krevní tlak, zlepšit srdeční funkce a dokonce může pomoci trávení.

Zlepšíte si náladu

Studie z roku 2002 zjistila, že denní koupel, obvykle na konci dne, významně zlepšila náladu všech účastníků a podporovala pocity optimismu. Toto bylo připisováno kombinaci tělesného pohodlí, tepla, izolaci a poloze těla. Vany a vanové zástěny vám přinesou dobrou náladu.

Pomáhá dýchat

Ponoření do horké vody po hrudník může zlepšit vaši plicní kapacitu a příjem kyslíku. Když je voda horká, vaše srdce bije rychleji, může se zlepšit příjem kyslíku a vytvořená pára vyčistí vaše dutiny a hrudník.

Zmírnění bolesti svalů

Horkou koupel lze považovat za alternativní tepelný balíček, který zvyšuje teplotu bolavých svalů a blokuje senzory bolesti, tím vyvolává úlevu od bolesti.