Jaké květiny se hodí do koupelny?

Moderní koupelnu lze zařídit mnoha způsoby. Každou chvíli se objevují nové trendy v interiérovém designu, které si získávají nové následovníky po celém světě. Mezi nejpopulárnější trendy dnes patří minimalismus, skandinávský, retro, glamour nebo loft styl. V každém z těchto stylů mají doplňky velký vliv na konečný charakter interiéru. A mezi tyto prvky lze určitě počítat zelené, skutečné květiny, i když se bohužel v koupelnách často nevyskytují.

Mají smysl květiny v koupelně bez oken?

Mnoho lidí se stále mylně domnívá, že květiny najdete jen v koupelnách s oknem. Mnoho rostlinných druhů samozřejmě potřebuje ke svému růstu přístup k přirozenému světlu, ale existují i stínomilné rostliny, které budou dobře fungovat i v koupelnách bez oken. Jedná se o různé druhy palem, břečťanu a kapradin. Najdete zde květiny, například monstery které jsou v posledních sezónách oblíbené. V koupelně bez okna by však měla být zářivka nebo úsporná žárovka. Umělé světlo v jejich formě rostlinám stačí k optimálnímu růstu. V koupelnách, které jsou dobře izolované, mají stálý přístup k přirozenému světlu, budou prakticky všechny druhy rostlin dobře fungovat, kromě samozřejmě těch, které nemají rády vlhkost.

a-fleshy-plant-3571733_1920

zdroj: Pixabay.com

Výhody květin v koupelnách

Mít květiny ve své koupelně má mnoho výhod. V první řadě přinášejí do interiéru svěžest a přirozenost. Kromě toho je dnes koupelna místem, kde se provádějí nejen hygienické procesy, ale také místem, kde chcete po náročném a stresujícím dni odpočívat a relaxovat. Jak je známo, zelená působí uklidňujícím dojmem, její vliv je dokonce prospěšný, když se chceme zbavit stresu každodenního života. Tehdy je kontakt s přírodou tak důležitý.

Ne všechny květiny se však budou v koupelnách cítit dobře. Sukulenty a kaktusy, které se nejlépe cítí v suchém a teplém prostředí, tam nebudou fungovat. Většina květin si však ve vlhkých místnostech vede velmi dobře. Některé z nich mohou dokonce oživit a rozkvést, když jsou v koupelnách. Tyto květiny jsou orchideje, bromélie a kapradiny.