Koupelna podle zásad feng shui

Málokdo dnes přemýšlí o své koupelně jako o nejdůležitější místnosti v domě díky svým zvláštním vlastnostem. Podle starověké čínské filozofie feng shui je koupelna místem, kde majetek a zdraví do značné míry závisí na uspořádání. Voda je podle feng shui velmi důležitá a je zodpovědná za plodnost, určuje zdraví, štěstí a kariéru a je také symbolem očištění a znovuzrození. Podle této filozofie by měl být interiér vyzdoben v souladu s přísnými pravidly. Jejich dodržování při navrhování a zařizování má velký dopad na mnoho aspektů života členů domácnosti. Pokud se o tom chcete dozvědět více - nezapomeňte se podívat na náš dnešní příspěvek.

Harmonický prostor koupelny – uspořádejte jej v souladu s principy feng shui

Pokud chcete zařídit koupelnu podle všech zásad feng shui, je nejlepší vše naplánovat již ve fázi návrhu. Samozřejmě však můžete svůj interiér modernizovat tak, aby odpovídal zásadám této starověké filozofie. Nejdůležitější věcí v této filozofii je navrhnout interiér tak, aby tok pozitivní energie byl jednoduše možný. První z nejdůležitějších zásad je zásada pořádku.

To neznamená nic jiného než pravidelné a důkladné čištění interiéru koupelny. Všechny předměty, které jsou zbytečné a neměly by být viditelné, by měly být z místnosti odstraněny. Své místo by měla mít kosmetika, chemikálie, elektrospotřebiče. Podle filozofie může jejich ponechání na vrcholu narušit volný tok energie, což může mít katastrofální dopad na pohodu členů domácnosti. Nedoporučuje se příliš mnoho příslušenství. Důležitá jsou však místa, kde můžete v koupelně nenápadně uložit všechny předměty, které se každý den hodí.

czkoupelna-sprchove-zasteny-01

zdroj: Pixabay.com

Funkcionalismus především

Bohužel mnoho lidí má tendenci schovávat použitá a vadná zařízení a produkty. Jejich sběr podle feng shui může také zabránit volnému toku energie. Veškeré použité vybavení by mělo být zlikvidováno. Přítomnost těchto prázdných obalů, rozbitého zařízení symbolizuje nedokončené podnikání - což samozřejmě může mít negativní dopad. Všechny přírodní materiály v koupelně mají pozitivní vliv na domácnost a tok energie. Neměly by v koupelně být žádné předměty z plastu nebo gumy. Dřevo, kámen, vlna, len - to jsou prvky, které jsou nejvíce v souladu s filozofií feng shui, protože zajišťují symbiózu s přírodou. Díky nim můžete vytvořit harmonický prostor, který podporuje relaxaci.

V takto upravené koupelně by se mělo objevit pouze nezbytné příslušenství, jako jsou mycí houby, dávkovače mýdla, mýdlové nádobí atd. Měly by být také z přírodních materiálů. Živé květiny v květináčích jsou žádaným prvkem.